A játéknak van lehetősége a csalásra és van oka is rá. Tehát minden összetevő adott hozzá.
Hogyan tud csalni a játék? Ez nagyon egyszerű. Mivel minden játékot mentenek, ezért tökéletes adazbázissal rendelkeznek a különböző paklik egymás elleni eredményeiről, a gyakori helyzetekben felhasznált lapokról és azoknak a végeredményre vetített hatásairól. Példának okáért a kezdőkéz eldönthet egy mérkőzést, vagy a meccs közben húzott lapok sorrendje alapvetően határozza meg, mit lehet kijátszani és mit nem. A játék közbeni random lapokkal, eseményekkel is lehetsélges a játék befolyásolása.
Gonndolok olyan furcsaságokra, mint hogy ugyanazon paklival játszva egy napig, az összes Druid hordát simán levertem, míg a murlocok ellen mindig veszítettem, de úgy, hogy ellenük területsebzés soha nem jött fel. Az meg néha egyértelmű, hogy a játék nem akarja, hogy nyerjek, annyira pocsékul jönnek a lapok. Máskor meg egy masszív, erős, minden szükséges lapot tartalmazó pakli ellen győzök úgy egy buhera koncepcióval, hogy minden körben a helyzetnek megfelelő lapokat húzom.
Miért is csalna a játék? A játékélmény fokozása érdekében. A csalással tudják kompenzálni a lapkészlet hibáit, mesterségesen generált hátrányba tudják hozni a túl erős paklikat, vagy megtámogatják a gyengébbeket. Személyes véleményem, hogy a fajtánkéntti két lap kevés, nagyon véletlenszerűen jön fel, három jobb lenne. Mert így irritáló, hogy bizonyos hősök 1 manás lénye 50% felett jön le az első körben. Ezeken túl, még csalással lehet kompenzálni bizonyos fajta paklik egymás elleni eredményeit, ha normál esetben az egyiknek nulla esélye van a másikkal szemben. Ahogy mondani szokták a felhasználói élmény fokozása, a játékosok megtartása is a célok között van, ezért időnként az ügyetlenebbek is kapnak nagyobb esélyt a győzelemre.
Végül meg azért csalhatnak, mert marha nagy valag pénzről van szó. Aztán az vesse rájuk az első követ, aki maga soha nem csalt! Természetesen a furcsaságok oka a véletlenszerűség is lehet, nincsen bizonyítva semmi, igaz arról sem tudok, hogy ellenőrizné őket külső szervezet. Meg aztán az említett csalási formák nem bizonyos személyekre lennének szabva, hanem általánosan tartozhatnak bele a játékba, azaz úgymond a játék szabályainak is lehetne tekinteni őket.